
The Story
| Case Dimensions | 41 mm |
| Case Material | 18k Rose Gold |
| Dial Color | Black with Index Markings |
| Crystal | Glareproofed Sapphire |
| Bezel | 18k Rose Gold |
| Screw in Crown | Screw-locked |
| Water Resistance | 50 m |
| Clasp | Folding Clasp |
| Band Material | 18k Rose Gold |
| Movement | Automatic |
| Complications | None |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Case Dimensions | 41 mm |
| Case Material | 18k Rose Gold |
| Dial Color | Black with Index Markings |
| Crystal | Glareproofed Sapphire |
| Bezel | 18k Rose Gold |
| Screw in Crown | Screw-locked |
| Water Resistance | 50 m |
| Clasp | Folding Clasp |
| Band Material | 18k Rose Gold |
| Movement | Automatic |
| Complications | None |


















