The Story
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | 18K 6N Gold |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gold |
| Dial Material | Gold |
| Dial Finish | Clou de Paris, Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1520 |
| Power Reserve | 42 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, 24 Hour Display, Power Reserve Indicator, Small Seconds, Left analog - indicating 24 hours, Right analog - indicating 12 hours, 2 small seconds at 6h |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Black |
| Clasp | Call for Details |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Description
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | 18K 6N Gold |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gold |
| Dial Material | Gold |
| Dial Finish | Clou de Paris, Guilloché |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1520 |
| Power Reserve | 42 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, 24 Hour Display, Power Reserve Indicator, Small Seconds, Left analog - indicating 24 hours, Right analog - indicating 12 hours, 2 small seconds at 6h |
| Strap Material | Alligator |
| Strap Color | Black |
| Clasp | Call for Details |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |












