
Original: $45,748.00
-65%$45,748.00
$16,011.80The Story
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | 18K 6N Gold |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open Sapphire Exhibition Back |
| Dial Color | Blue Guilloché |
| Dial Material | Silver with Guilloché Texture |
| Dial Finish | High-Precision Guilloché |
| Movement | Manual-winding Swiss Manufacture |
| Calibre | F.P. Journe Calibre 1304 |
| Power Reserve | 56 hours |
| Water Resistance | 30 meters / 3 ATM |
| Functions | Hours, Minutes, Small Seconds, Power Reserve Indicator |
| Strap Material | Alligator Leather |
| Strap Color | Blue |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Men’s |
| Country of Manufacture | Switzerland |
Description
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | 18K 6N Gold |
| Case Size | 40mm |
| Case Back | Open Sapphire Exhibition Back |
| Dial Color | Blue Guilloché |
| Dial Material | Silver with Guilloché Texture |
| Dial Finish | High-Precision Guilloché |
| Movement | Manual-winding Swiss Manufacture |
| Calibre | F.P. Journe Calibre 1304 |
| Power Reserve | 56 hours |
| Water Resistance | 30 meters / 3 ATM |
| Functions | Hours, Minutes, Small Seconds, Power Reserve Indicator |
| Strap Material | Alligator Leather |
| Strap Color | Blue |
| Clasp | Folding Clasp |
| Gender | Men’s |
| Country of Manufacture | Switzerland |












