Original: $310,100.00
-65%$310,100.00
$108,535.00The Story
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | 18K 6N Gold |
| Case Size | 42mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gold, White |
| Dial Material | Enamel, Gold |
| Dial Finish | Clou de Paris, Engraved |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1519 |
| Power Reserve | 80 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Dead Beat Seconds, Power Reserve Indicator, Small Seconds, Tourbillon |
| Strap Material | Leather |
| Strap Color | Brown, Interchangeable |
| Clasp | Call for Details |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |
Description
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Call for Details |
| Case Material | 18K 6N Gold |
| Case Size | 42mm |
| Case Back | Open |
| Dial Color | Gold, White |
| Dial Material | Enamel, Gold |
| Dial Finish | Clou de Paris, Engraved |
| Movement | Manual |
| Calibre | 1519 |
| Power Reserve | 80 hours |
| Water Resistance | 3 ATM / 30 meters |
| Functions | Hours, Minutes, Dead Beat Seconds, Power Reserve Indicator, Small Seconds, Tourbillon |
| Strap Material | Leather |
| Strap Color | Brown, Interchangeable |
| Clasp | Call for Details |
| Gender | Call for Details |
| Country of Manufacture | Call for Details |












