
Original: $127,500.00
-65%$127,500.00
$44,625.00The Story
| BRAND | Patek Philippe |
| SERIES | Calatrava |
| MODEL NUMBER | 5296G-017 |
| MODEL NAME | Calatrava 5296G Hausmann |
| PRODUCTION YEAR | Call For Enquiry |
| LIMITED | No |
| CASE MATERIAL | White Gold |
| CASE SIZE | 38 mm |
| CASE SHAPE | Round |
| CASE BACK | Open |
| CASE HEIGHT | 8.43 mm |
| CRYSTAL | Sapphire |
| MOVEMENT | Patek Philippe Caliber 324 S C |
| FUNCTIONS | Hours, Minutes, Seconds, Date |
| DIAL COLOR | Grey |
| DIAL MARKERS | Mixed |
| HANDS | Dauphine |
| WATER RESISTANCE | 30 Meters |
Description
| BRAND | Patek Philippe |
| SERIES | Calatrava |
| MODEL NUMBER | 5296G-017 |
| MODEL NAME | Calatrava 5296G Hausmann |
| PRODUCTION YEAR | Call For Enquiry |
| LIMITED | No |
| CASE MATERIAL | White Gold |
| CASE SIZE | 38 mm |
| CASE SHAPE | Round |
| CASE BACK | Open |
| CASE HEIGHT | 8.43 mm |
| CRYSTAL | Sapphire |
| MOVEMENT | Patek Philippe Caliber 324 S C |
| FUNCTIONS | Hours, Minutes, Seconds, Date |
| DIAL COLOR | Grey |
| DIAL MARKERS | Mixed |
| HANDS | Dauphine |
| WATER RESISTANCE | 30 Meters |
















