
Original: $66,000.00
-65%$66,000.00
$23,100.00The Story
| Brand | Rolex |
| Series | Day-Date 36 |
| Model Number | 128235 |
| Model Year | Call for Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | 18K Rose Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Fluted – 18K Rose Gold |
| Crystal | Scratch-Resistant Sapphire |
| Movement | Automatic – Perpetual, Self-Winding |
| Dial Color | Green Aventurine |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Set with Diamonds |
| Hands | Luminous – Rose Gold |
| Date Function | Date at 3 o’clock |
| Bracelet | President |
| Band Material | 18K Rose Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Water Resistance | 100 Meters (330 Feet) |
| Gender | Unisex |
| Watch Style | Dress / Luxury |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Brand | Rolex |
| Series | Day-Date 36 |
| Model Number | 128235 |
| Model Year | Call for Enquiry |
| Production Year | Call for Enquiry |
| Condition | Call for Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | 18K Rose Gold |
| Case Size | 36 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Crown | Screw Down |
| Bezel | Fluted – 18K Rose Gold |
| Crystal | Scratch-Resistant Sapphire |
| Movement | Automatic – Perpetual, Self-Winding |
| Dial Color | Green Aventurine |
| Dial Type | Analog |
| Dial Markers | Set with Diamonds |
| Hands | Luminous – Rose Gold |
| Date Function | Date at 3 o’clock |
| Bracelet | President |
| Band Material | 18K Rose Gold |
| Clasp | Concealed Folding Crownclasp |
| Water Resistance | 100 Meters (330 Feet) |
| Gender | Unisex |
| Watch Style | Dress / Luxury |












