
Original: $54,000.00
-65%$54,000.00
$18,900.00The Story
| Reference Number | 218239 |
| Original Papers | YES |
| Box | YES |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | 18K White Gold |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fluted |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | 18K White Gold |
| Band Name | Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Self-winding |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Reference Number | 218239 |
| Original Papers | YES |
| Box | YES |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | 18K White Gold |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fluted |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | 18K White Gold |
| Band Name | Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Self-winding |


















