
The Story
| Model | Oyster Perpetual 41 |
| Bezel | Domed |
| Dial Color | Turquoise Blue Celebration Motif |
| Dial Markers | Index |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Material | Oystersteel |
| Model Number | 124300 |
| Case Size | 41 mm |
| Case Material | Oystersteel |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 100 meters / 330 feet |
| Power Reserve | 70 hours |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Clasp | Folding Oysterclasp with Easylink 5mm comfort extension link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Model | Oyster Perpetual 41 |
| Bezel | Domed |
| Dial Color | Turquoise Blue Celebration Motif |
| Dial Markers | Index |
| Bracelet | Oyster |
| Bracelet Material | Oystersteel |
| Model Number | 124300 |
| Case Size | 41 mm |
| Case Material | Oystersteel |
| Movement | Automatic |
| Water Resistance | 100 meters / 330 feet |
| Power Reserve | 70 hours |
| Crystal | Scratch-resistant sapphire |
| Clasp | Folding Oysterclasp with Easylink 5mm comfort extension link |











