
Original: $18,450.00
-65%$18,450.00
$6,457.50The Story
| Model | GMT-Master II 40 "Batman" |
| Reference | 126710BLNR |
| Condition | Brand new, unworn |
| Case Material | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Bracelet Material | Steel |
| Movement | Automatic caliber 3285 |
| Power Reserve | 70 hours |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Features | Date display, GMT timekeeping, central seconds, luminous hands, rotating bezel |
| Additional | Quick-set date, luminous indices, screw-down crown, sapphire crystal |
| Box/Papers | Original box and papers |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Model | GMT-Master II 40 "Batman" |
| Reference | 126710BLNR |
| Condition | Brand new, unworn |
| Case Material | Steel |
| Case Diameter | 40mm |
| Case Thickness | 12mm |
| Bracelet Material | Steel |
| Movement | Automatic caliber 3285 |
| Power Reserve | 70 hours |
| Water Resistance | 10 ATM |
| Features | Date display, GMT timekeeping, central seconds, luminous hands, rotating bezel |
| Additional | Quick-set date, luminous indices, screw-down crown, sapphire crystal |
| Box/Papers | Original box and papers |











