
The Story
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Name | Rolex Jubilee |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Movement | Automatic - Chronometer |
| COSC Certified | Yes |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 36mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Band Material | Stainless Steel |
| Band Name | Rolex Jubilee |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Movement | Automatic - Chronometer |
| COSC Certified | Yes |























