
Original: $15,550.00
-65%$15,550.00
$5,442.50The Story
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | White Rolesor (Oystersteel and white gold) |
| Dial Color | Mint Green |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire with Cyclops lens |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Band Material | Oyster Bracelet |
| Movement | Rolex calibre 3235 perpetual self-winding |
| Power Reserve | Approximately 70 hours |
| Clasp | Folding Oysterclasp buckle with Easylink 5mm comfort extension link |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | White Rolesor (Oystersteel and white gold) |
| Dial Color | Mint Green |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire with Cyclops lens |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Band Material | Oyster Bracelet |
| Movement | Rolex calibre 3235 perpetual self-winding |
| Power Reserve | Approximately 70 hours |
| Clasp | Folding Oysterclasp buckle with Easylink 5mm comfort extension link |























