
Original: $24,000.00
-65%$24,000.00
$8,400.00The Story
| Model | Oyster Perpetual Sky-Dweller |
| Reference | 326933 chij |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18K Yellow Gold) |
| Case Diameter | 42mm |
| Bezel | 18K Yellow Gold Fluted Bezel with Bidirectional Rotatable Rolex Ring Command |
| Dial | Champagne Dial with Index Hour Markers |
| Crystal | Scratch-Resistant Sapphire Crystal with Cyclops Lens and Double Anti-reflective Coating |
| Movement | Rolex Calibre 9001 Automatic Movement |
| Power Reserve | Approximately 72 hours |
| Bracelet | Yellow Rolesor Jubilee Bracelet |
| Clasp | Folding Oysterclasp Buckle with Easylink 5mm Comfort Extension Link |
| Water Resistance | 100 meters |

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.

Details & Craftsmanship
Every detail has been carefully considered to bring you the perfect product.
Description
| Model | Oyster Perpetual Sky-Dweller |
| Reference | 326933 chij |
| Case Material | Yellow Rolesor (Oystersteel and 18K Yellow Gold) |
| Case Diameter | 42mm |
| Bezel | 18K Yellow Gold Fluted Bezel with Bidirectional Rotatable Rolex Ring Command |
| Dial | Champagne Dial with Index Hour Markers |
| Crystal | Scratch-Resistant Sapphire Crystal with Cyclops Lens and Double Anti-reflective Coating |
| Movement | Rolex Calibre 9001 Automatic Movement |
| Power Reserve | Approximately 72 hours |
| Bracelet | Yellow Rolesor Jubilee Bracelet |
| Clasp | Folding Oysterclasp Buckle with Easylink 5mm Comfort Extension Link |
| Water Resistance | 100 meters |











