
Original: $54,500.00
-65%$54,500.00
$19,075.00The Story
| Case Dimensions | 41 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Green |
| Crystal | Glareproofed Sapphire |
| Bezel | Stainless Steel |
| Screw in Crown | Screw-locked |
| Water Resistance | 50 m |
| Clasp | Folding Clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Green |
| Movement | Selfwinding |
| Complications | None |
Description
| Case Dimensions | 41 mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Green |
| Crystal | Glareproofed Sapphire |
| Bezel | Stainless Steel |
| Screw in Crown | Screw-locked |
| Water Resistance | 50 m |
| Clasp | Folding Clasp |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Green |
| Movement | Selfwinding |
| Complications | None |


















